CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Nowoczesne pracownie to nasz atut

Czerwiec 5, 2018 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Dobiegają końca prace remontowe nowych pracowni do nauki zawodu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu (Budowlanka-Gastronomik oraz Ekonomik). Gotowe są pracownie: architektury krajobrazu z zapleczem szatniowym, budowlana z zapleczem szatniowym oraz pomieszczeniem magazynowym i narzędziowym, gastronomiczne z obsługą klienta wraz z szatniami oraz reklamy wizualnej.

Wymagają one jedynie doposażenia w meble, sprzęt oraz pomoce dydaktyczne. Już niedługo te puste przestrzenie zostaną wyposażone w nowoczesne urządzenia.

W trakcie remontu są dwie pracownie chemiczne dla techników analityków oraz pracownia hotelarsko-turystyczna. W ramach prac wykonano ponadto trzy toalety, w tym dwie dostosowane dla uczniów z niepełnosprawnością, podjazd oraz windę. Wykonano też wiele prac związanych z ogólnie pojętym bezpieczeństwem przeciwpożarowym.

Uruchomienie pracowni planowane jest w nowym roku szkolnym 2018/2019.

Przypomnijmy, że Powiat Raciborski realizuje projekt, dofinansowany przez Unię Europejską, „Nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodu w Powiecie Raciborskim”. W ramach projektu w CKZiU nr 1 powstanie 8 nowoczesnych pracowni kształcenia zawodowego dla zawodów: technik analityk, technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik organizacji reklamy oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Kontynuacją tego projektu, już od września, będzie wsparcie uczniów Centrum oraz nauczycieli kształcenia zawodowego w ramach nowego projektu unijnego pt. Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu”.

W ramach tego projektu zaplanowano kursy, szkolenia, wizyty studyjne u pracodawców oraz płatne staże dla uczniów. Projekt przewiduje wykorzystanie nowoczesnych pracowni do praktycznej nauki zawodu.

Jacek Kąsek

Fotorelacja: Piotr Piechaczek.


0 comments


Dodaj komentarz