Zmiana rozmiaru tekstu

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Nowe kwalifikacje zawodowe – technik architektury krajobrazu – Florysta

maj 1, 2019 Aktualności, Wyróżniona No Comments

W ramach realizowanego w Centrum projektu unijnego „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu” zakończył się kurs „Florysta”, w którym wzięło udział sześcioro uczniów – technik architektury krajobrazu oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Kurs odbywał się w nowej pracowni architektury krajobrazu przygotowanej w ramach zakończonego projektu unijnego „Nowoczesne pracownie do nauki zawodu w Powiecie Raciborskim”. W ramach tego projektu powstały jeszcze inne pracownie: budowlana, dwie gastronomiczne z obsługą klienta, hotelarska z zapleczem hotelowym oraz dwie chemiczne dla techników analityków oraz ochrony środowiska.

Kurs prowadził Mistrz sztuki florystycznej Pan Tomasz Paszczyński. Program kursu obejmował głównie zajęcia warsztatowe z tworzenia kompozycji kwiatowych i roślinnych na różne okazje, m.in. florystykę ślubną i żałobną, okolicznościową, sztukę układania kwiatów w naczyniach oraz dekoracje stołów. Po zakończeniu kursu wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia MEN, potwierdzające nowe kwalifikacje zawodowe.

W galerii poniżej można podziwiać niektóre dzieła naszych nowych adeptów sztuki florystycznej 🙂


0 comments


Dodaj komentarz