Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Naukowe spotkanie chemików

listopad 8, 2015 Aktualności, Wyróżniona Możliwość komentowania Naukowe spotkanie chemików została wyłączona

W dniu 29 października w laboratoriach chemicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu uczniowie klasy III b spotkali się na wspólnych warsztatach z uczniami klasy III Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Chemicy w działaniu”.

Grupa uczniów z Gliwic odwiedziła nasze miasto i wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych, podczas których poznała sposoby analizy leków i kosmetyków. Młodzież wspólnie wykonywała analizę zawartości kwasu acetylosalicylowego w popularnym leku na przeziębienie – ASPIRYNIE. Gliwiccy uczniowie poznali również sposób badania tożsamości kwasu acetylosalicylowego oraz zawartości chlorków w szamponie do włosów.

W technikum analitycznym w Raciborzu uczniowie klas chemicznych wykonują popularne analizy leków i kosmetyków w ramach prowadzonego kształcenia chemicznego z elementami analizy medycznej, kosmetologicznej, farmaceutycznej i kryminalistycznej. Na zakończenie zajęć każdy z gości pozostawił swój odcisk palca i poznał „swój” charakterystyczny układ linii papilarnych.

Po spotkaniu naukowym młodzież wspólnie wybrała się na spacer po naszym mieście zwiedzając najpiękniejsze zakątki Raciborza. Na zakończenie uczniowie z Gliwic zwiedzili raciborski browar.

Wycieczka uczniów z Gliwic była początkiem współpracy między GCE w Gliwicach i CKZiU nr 1 w Raciborzu.

Halina Marcol


0 comments

Comments are closed.