Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Nauczyciele Centrum na stażu w Hiszpanii

marzec 23, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Sześcioosobowa grupa nauczycieli przedmiotów zawodowych z CKZiU nr 1 w Raciborzu odbyła tygodniowy staż w firmach logistycznych w Hiszpanii. Wyjazd był częścią projektu „Nowe doświadczenia zawodowe uczniów i nauczycieli w Niemczech i Hiszpanii” realizowanego przez CKZiU nr 1 i współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Mając na celu założenia projektu nauczyciele nabywali nowe kompetencje zawodowe, językowe i kulturowe.

Staż nauczycieli realizowany był zarówno w rodzinnych hiszpańskich  przedsiębiorstwach logistycznych, które na rynku istnieją od kilkudziesięciu lat (t.j. CAYCO, Castillo) oraz międzynarodowej korporacji,  jakimi są firmy Decathlon i Nortu. Wszystkie przedsiębiorstwa znajdowały się na terenie strefy ekonomicznej oraz portu w Sewilli.

Podczas stażu nauczyciele asystowali w czynnościach logistycznych polegających m.in. na: sporządzaniu dokumentacji w specjalistycznym oprogramowaniu magazynowym (SAP, WMS), drukowaniu etykiet oraz  kompletacji i zabezpieczeniu dostaw.

Dodatkowo uczestnicy odwiedzili szkołę zawodową – ADA w Sewilli, gdzie zaznajomili się z hiszpańskim systemem  kształcenia ogólnego i zawodowego, mogli obserwować zajęcia i poznać bogate wyposażenie pracowni zawodowych.

Organizacja przyjmująca – Euromind – oprócz szkolenia zawodowego zapewniła także możliwość poznania kultury regionu Andaluzji. W czasie wolnym uczestnicy projektu mieli okazję podziwiać bogactwo architektury, poznawać  smaki regionalnej kuchni oraz obserwować przygotowania związane z obchodami świąt wielkanocnych (Semana Santa).

Projekt poszerzył kompetencje zawodowe nauczycieli przedmiotów logistycznych, umożliwiając tym samym wykorzystanie pozyskanych materiałów i doświadczeń podczas lekcji. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty oraz dokumenty Europass Mobilność.

Kolejnym etapem realizowanego projektu będzie wrześniowy wyjazd drugiej grupy nauczycieli na staż oraz miesięczna praktyka zawodowa młodzieży w listopadzie bieżącego roku.


0 comments


Dodaj komentarz