CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Nasi uczniowie wygrali w Pradze

Wrzesień 22, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Jak już informowaliśmy wcześniej, Kamil Satarowski i Paweł Wierzbicki, rywalizowali z najlepszymi drużynami Republiki Czeskiej i Słowacji w Międzynarodowym Turnieju Budowlanym w Pradze. To najważniejsza impreza tej branży w Republice Czeskiej. Odbywa się corocznie i jest imprezą towarzysząca Międzynarodowym Targom Budowlanym FOR ARCH.

Przypomnijmy, że uczniowie naszego Centrum wygrali w marcu br. Turniej w Ostrawie i zostali zaproszenie do rywalizacji w Finale Centralnym. Turniej trwał od 19 do 22 września. Codziennie zawodnicy wykonywali zadania teoretyczne i praktyczne w różnych systemach: Cemix, Ytong, Porotherm i Heluz. Zawodnicy Centrum okazali się najlepsi w systemie Cemix i Porotherm a w systemie Heluz zajęli trzecią lokatę. Ostatecznie wygrali cały Turniej.

„Zaangażowanie Kamila i Pawła budzi mój podziw” – mówi Jacek Kąsek – dyrektor CKZiU nr 1. „To także zasługa ich nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz instruktorów zawodu a szczególnie opiekunów – Andrzeja Kuca i Piotra Parysa, którzy wspierali ich przed oraz w czasie turnieju. Ich wygrana nie jest przypadkowa. Dali się poznać jako świetni fachowcy podczas ich tegorocznych, zagranicznych praktyk w Portugalii. W opinii pracodawców byli najlepszymi pracownikami w historii Projektu Erasmus+” – dodaje dyrektor.

Ostatni sukces drużyny z Polski w tym turnieju należy także do uczniów „Raciborskiej Budowlanki”. W roku 2012, drużyna w składzie Artur Skowronek i Marcin Gaida, zajęła II miejsce w Międzynarodowym Turnieju w Pradze.


0 comments


Dodaj komentarz