Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Moje wielkie cypryjskie śniadanie

listopad 22, 2022 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Czyli śniadania świata w CKZiU nr 1 w Raciborzu

Śniadanie wiedeńskie czy amerykańskie? Przed takim wyborem stanęli dziś uczniowie klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej z Pietrowic Wielkich. Technicy hotelarstwa Centrum pomogli swoim młodszym kolegom i koleżankom w przygotowaniu tego najważniejszego posiłku dnia.

W szkolnych pracowniach gastronomicznych królowały dziś m.in. pancakes polane syropem klonowym, jajka po wiedeńsku czy czekolada na gorąco. Nietypowym dodatkiem do przygotowywanych śniadań były Loukoumi – cypryjskie małe, słodkie kostki galaretki owocowej, obsypane cukrem pudrem. Ten słodki śniadaniowy dodatek pojawił się w menu w związku z udziałem nauczycieli branży hotelarskiej w szkoleniu job shadowing, które odbyło się właśnie na Cyprze. Taki staż był możliwy dzięki realizowanemu w szkole projektowi „Z nowymi kompetencjami w przyszłość zawodową – CKZiU nr 1 w Raciborzu”. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską.

Na początku warsztatów młodzi adepci sztuki kulinarnej zapoznali się z rodzajami śniadań hotelowych, ich podstawowymi składnikami i sposobami podawania. Następnie przystąpili do sporządzania wybranego typu śniadania i co najważniejsze do jego konsumpcji;)

Kropkę nad i postawił pokaz room-service czyli podawanie posiłku np. śniadania do pokoju gościa hotelowego. Pokaz w wykonaniu uczennic kształcących się na kierunku technik hotelarstwa był ciekawym doświadczeniem dla uczestników warsztatów.


0 comments


Dodaj komentarz