Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

listopad 7, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Już we wrześniu rozpoczęliśmy świętowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Od 27 września do 3 października przypomnieliśmy o Zakazanych Książkach, przygotowano gazetkę ścienną oraz wystawę wybranych, kiedyś zakazanych książek.

Odwiedziliśmy także gościnne progi Biblioteki Miejskiej gdzie uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej na temat Książek Zakazanych.
Również we wrześniu (29.09) włączyliśmy się w akcję Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Uczniowie i nauczyciele Centrum już po raz drugi włączyli się w akcję propagowania takiej właśnie formy lektury –  poprzez głośne czytanie. Tego dnia, kilkoro uczniów z klasy IR wraz z opiekunką Barbarą Lukoszek, odwiedziło najmłodszych w przedszkolu nr 15.  Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały baśni czytanych przez ich starszych kolegów. Było to dla nich wspaniałe urozmaicenie przedszkolnego dnia, a dla czytających prawdziwe wyzwanie, aby zainteresować lekturą tak wymagającą publiczność.
Wielu uczniów naszej szkoły w tym dniu słuchało w głośnej lekturze fragmentów ulubionych książek swoich nauczycieli, którzy w ten sposób przyłączyli się do akcji. Była to też okazja do tego, aby zobaczyć nauczycieli w nieco innej niż zawsze roli. Klasy Im, Iw i IIIB z zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki Pauliny Simons „Jedenaście godzin”, którą czytała im pani Violetta Morawiec-Opałka na zajęciach w bibliotece szkolnej. Podczas porannego apelu, przygotowanego przez panie bibliotekarki, uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto czytać i dlaczego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Mamy nadzieję, że właśnie przez takie akcje, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, częściej będą odwiedzali szkolną bibliotekę.

Październik to także miesiąc, w którym ogłosiliśmy konkursy czytelnicze. Pierwszy z nich to konkurs na projekt okładki wybranej książki, drugi konkurs Sleeveface to propozycja dla kreatywnych uczniów interesujących się fotografią. W czytelni szkolnej biblioteki zorganizowano wystawkę propozycji książkowych do wykorzystania w ww. konkursie. 26 października w naszej szkole hucznie obchodziliśmy Święto Bibliotek Szkolnych, plakaty, gazetki ścienne, wystawy książek, apele czytelnicze to tylko kilka z licznych atrakcji tego dnia.

Dla ludzi o mocnych nerwach przygotowano wystawkę literatury na Halloween. 31 października w bibliotece i na szkolnych korytarzach panowała mroczna atmosfera, co nie przeszkadzało w wypożyczaniu i czytaniu książek.

Przez cały październik sporo działo się w naszej bibliotece, mamy nadzieję, że uczniowie nadal chętnie będą nas odwiedzać i czytać, czytać, czytać. Tego życzymy wszystkim naszym uczniom i pracownikom CKZiU nr 1. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


0 comments


Dodaj komentarz