Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Metamorfoza parteru Gastronomika

styczeń 31, 2020 Aktualności, Wyróżniona No Comments

W samo południe, w naszym Centrum, odbyło się uroczyste oddanie do użytku parteru Gastronomika wraz z nowymi salami do nauki języków obcych. Inwestycja była realizowana przez firmę zewnętrzną. Jednak duży wkład w jej powodzenie mieli uczniowie szkoły (technicy budownictwa), którzy wraz z opiekunami Pawłem Ładakiem i Dariuszem Zuzokiem wykonali wiele prac dla obniżenia kosztów inwestycji.

Grzegorz Swoboda – Starosta Raciborski, Marek Kurpis – Wicestarosta, Bożena Chudzińska-Latacz – były dyrektor szkoły i Jacek Kąsek – dyrektor CKZiU nr 1 przecięli symboliczną wstęgę. W uroczystości uczestniczyli także: Roman Nowak – Skarbnik Powiatu, Roman Peikert – Kierownik Referatu Inwestycji, Jacek Muzyk – przedstawiciel wykonawcy inwestycji, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele i uczniowie Centrum.

Przypomnijmy, że w ramach projektów unijnych: „Nowoczesne pracownie do nauki zawodu w Powiecie Raciborskim” i „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu” utworzono nowe pracownie do nauki zawodu m.in. chemiczną i gastronomiczne w budynku Budowlanki. Stara pracownia chemiczna i gastronomiczne mieszczące się dotychczas na parterze Gastronomika zostały zaadaptowane na sale językowe.

W ramach inwestycji wykonano remont korytarza i sal lekcyjnych, wymieniono drzwi, wykonano remont instalacji elektrycznej wraz z montażem oświetlenia LED. Sale lekcyjne zostały umeblowane i wyposażone w sprzęt multimedialny.

Fotorelacja: Magdalena Sczyrba

Fotorelacja: Piotr Piechaczek

Fotorelacja: Dariusz Kaptur


0 comments


Dodaj komentarz