Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Mamy Młodzieżowych Sędziów Sportowych

grudzień 10, 2022 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Młodzieżowy Sędzia Sportowy to program Ministerstwa Edukacji i Nauki skierowany do młodzieży szkół. Współpracę w tym zakresie podjął wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki Śląski Szkolny Związek Sportowy w Katowicach.

Witold Galiński – trener piłki siatkowej – przygotował wniosek i zgłosił do programu młodzież CKZiU nr 1 w Raciborzu. Po akceptacji wniosku ŚSZS w Katowicach dziesięcioro chętnych uczniów odbyło piętnastogodzinne szkolenie. Zajęcia odbywały się przez dwa miesiące, dwa razy w tygodniu na sali gimnastycznej szkoły. Po tej części grupa wzięła udział w kolejnym etapie szkoleń, które odbyły się w dniach 6-8 grudnia w Węgierskiej Górce. Tam zorganizowano wykłady i zajęcia praktycznego sędziowania, które były prowadzone przez wykwalifikowaną grupę sędziów.

Każdy z uczestników przystąpił do egzaminu teoretycznego i praktycznego. Emocje i stres poprzedziły oczekiwanie na końcowe wyniki egzaminu. Komisja sędziowska ogłosiła, że grupa Centrum: Hania Chodenko, Wiktoria Chudecka, Julia Janus, Natalia Wołowiec, Joanna Zygar, Kacper Olszyna, Patryk Luda, Oliwier Śliwka, Krzysztof Koterba i Daniel Lorenc uzyskała bardzo dobry wynik testów jak i praktycznego sędziowania i uzyskała legitymację – Młodzieżowy Sędzia Sportowy piłki siatkowej. Gratulacje dla uczennic i uczniów.

Młodzież wróciła bardzo zadowolona i nie może doczekać się sędziowania kolejnych meczy i turniejów. Grupę przygotowywał trener Witold Galiński.


0 comments


Dodaj komentarz