Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Lubimy pracować i uczyć się w przyjaznym otoczeniu

luty 10, 2023 Aktualności, Wyróżniona No Comments

„Lubimy pracować i uczyć się w przyjaznym otoczeniu” – tak dyrektor Jacek Kąsek opowiada o remontach, które przy pomocy firm zewnętrznych oraz wsparciu uczniów Centrum zmieniają wygląd szkoły.

Dzisiaj w obecności władz Powiatu, dyrektorów szkół, zaproszonych gości oraz pracowników i uczniów szkoły dokonano symbolicznego otwarcia korytarza I piętra „Gastronomika” oraz pracowni projektowania i wykonywania wyrobów odzieżowych.

Dyrektor nie ukrywał satysfakcji z osiągniętych efektów. Korytarz w stylu loftowym nawiązuje do korytarza parteru, który remontowano 2 lata temu. Odkryte, ceglane łuki pamiętają początek istnienia budynku. Przypomnijmy, że został wybudowany w 1904 roku. Na ścianach zawieszono tabla klasowe, historyczny sztandar szkoły a w szklanej gablocie wyeksponowano liczne puchary.

Dedykowana technikom stylistom pracownia projektowania i wykonywania wyrobów odzieżowych została wyremontowana przez techników budownictwa a konserwatorzy wymienili oświetlenie na ledowe. Wyposażona ją w 8 maszyn do szycia, overlock, maszyny wielofunkcyjne, podszywarkę oraz prasowalnicę.

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda zaznaczył, że cieszy go, gdy można obejrzeć „kolejną rzecz zrealizowaną”, chociaż w CKZiU nr 1 to odbywa się nieco inaczej, niż w innych placówkach. (…) Zwykle starostwo musi ogłosić przetarg i znaleźć firmę, a w Budowlance-Gastronomiku dzięki zaangażowaniu młodzieży, dzięki praktykom odbywają się takie remonty – stwierdził włodarz Powiatu.

Jest nowy korytarz, jest kolejna pracownia. To się robi, żeby podnieść jakość kształcenia, bo młodzież to przyszłość powiatu – oznajmił Grzegorz Swoboda.

Nie ustajemy w kolejnych staraniach. Jest już wniosek złożony, żeby podejść do elewacji. My jesteśmy na to przygotowani jako Powiat, staramy się o środki rządowe. To jest szczególny dla mnie budynek, dziś są tutaj moi byli nauczyciele i wychowawcy – stwierdził włodarz Powiatu.

Dyrektor Jacek Kąsek podziękował wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Fotorelacja: Beata Łodziak i Dariusz Kaptur


0 comments


Dodaj komentarz