CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

„KOREKTA” – podsumowanie warsztatów

Listopad 18, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Kolejne zadanie za nami! W ramach realizacji autorskiego Programu Profilaktyki z zakresu przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, finansowanego z budżetu Urzędu Miasta Racibórz, po raz kolejny udało nam się zaprosić do współpracy p. Krzysztofa Czekaja – certyfikowanego specjalistę terapii uzależnień,  prezesa Stowarzyszenia „Szansa”,  dyrektora Zakładu Lecznictwa Odwykowego „Szansa” w Pławniowicach,  superwizora Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

W tym roku szkolnym, na zaproszenie pedagogów Centrum,  poprowadził warsztaty z programu „KOREKTA” adresowanego do uczniów metrykalnie dorosłych.  W warsztatach wzięły udział klasy maturalne: 4R, 4L, 4B, 4G, 4K, 4b, 4z. Warsztaty odbywały się w miesiącu październiku i listopadzie.

Program „KOREKTA zawiera model ogólnej prewencji, minimalizacji lub redukcji szkód z powodu picia alkoholu przez młodych ludzi. Autorem w/w programu jest dr Krzysztof Wojcieszek, dyrektor Merytoryczny Profesjonalnej Szkoły Profilaktyki Szkolnej i Rodzinnej przy Fundacji ETOH w Warszawie. Pedagodzy szkolni Centrum od lat współpracują z p. Krzysztofem Czekajem na polu szeroko rozumianej profilaktyki. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach nasza współpraca będzie kontynuowana.

Pedagodzy szkolni Centrum

IMG_1142IMG_1144IMG_1143


0 comments


Dodaj komentarz