Zmiana rozmiaru tekstu

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Kolejny sukces Michała Rzytkiego

kwiecień 8, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Michał Rzytki – uczeń III klasy w zawodzie monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, wygrał etap wojewódzki XVI Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy, który odbył się w Katowicach.

W dniu 5 kwietnia 2016 roku w siedzibie Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach odbył się etap wojewódzki XVI Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „BEZPIECZNIE OD STARTU”.

Do konkursu przystąpiło 16 uczniów – pracowników młodocianych zgłoszonych przez Cechy Rzemiosł Różnych z Bytomia, Jastrzębia Zdroju, Zabrza, Gliwic, Raciborza, Pszczyny oraz Piekar Śląskich.

Nasze Centrum oraz Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu reprezentowali:

Paulina Michniewicz – uczennica I klasy w zawodzie fryzjer, zatrudniona w Zakładzie Fryzjerskim „STYL” Helena Pieczka oraz Michał Rzytki – uczeń III klasy w zawodzie monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, zatrudniony w firmie Usługi Instalacyjne Ogólnobudowlane Joachim Haide.

Michał zajął I miejsce w konkursie i weźmie udział w finale, który odbędzie się w dniu 19 maja 2016 roku w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie przy ul. Miodowej 14 (Pałac Chodkiewiczów).

To już drugi sukces Michała w tym roku. Przypomnijmy, że zajął III miejsce w Polsce uzyskując tytuł laureata XLV edycji prestiżowego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w Poznaniu w kwalifikacji „Wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych”.


0 comments


Dodaj komentarz