Zmiana rozmiaru tekstu

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Kolejny rok chemicznych wydarzeń za nami…

Czerwiec 16, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

13 czerwca w pracowniach chemicznych CKZiU nr 1 odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty chemiczne dla gimnazjalistów powiatu raciborskiego. W ramach cyklu spotkań pod hasłem: „EKSPERYMENTUJ Z NAMI CHEMIKAMI. POZNAJ, DOŚWIADCZ, ZROZUM” gimnazjaliści samodzielnie „zasmakowali” różnorodnych eksperymentów chemicznych.

Montowali zestawy laboratoryjne, strącali osady, analizowali jony i pipetowali. Samodzielnie dokonywali obserwacji i wysnuwali wnioski. Jednym słowem, „zasmakowali” chemii eksperymentalnej. Niektórzy mieli możliwość eksperymentować przy wsparciu uczniów kształconych w zawodzie technik analityk. Nasi chemicy dzielili się również z uczniami gimnazjum swoimi doświadczeniami, związanymi z nauką w naszej szkole.

Wielu gimnazjalistów wzięło również udział w  zajęciach przeprowadzonych przez uczniów klasy IB  w ramach szkolnego projektu edukacyjnego pt. „MOJA MAŁA FABRYKA URODY”.  Uczniowie gimnazjum samodzielnie wykonywali krem i peeling na bazie naturalnych składników.

Jest nam miło, że po raz kolejny, nasza  propozycja warsztatów chemicznych cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów gimnazjów z Raciborza, Lysek, Krzyżanowic, Krzanowic, Lubomii, Kornowaca i Kuźni Raciborskiej.

Wiemy, że z niektórymi uczestnikami tych zajęć  spotkamy się ponownie we wrześniu!

Chemiczki


0 comments


Dodaj komentarz