CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Kolejna relacja ekonomistów z Chemnitz

Kwiecień 5, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Drugi tydzień praktyk minął nam dokładnie tak szybko jak pierwszy i także dostarczył nam dużo emocji. Wykłady pomogły nam w zrozumieniu pojęcia marketingu czy  skutecznego działania.

Mieliśmy także okazję, by zapoznać się z zasadami funkcjonowania Archiwum Miejskiego w Chemnitz. Pogoda znacznie się poprawiła, dzięki czemu mogliśmy wybrać się nad pobliskie jezioro i zintegrować nie tylko wewnątrz naszej klasy, ale także z innymi uczestnikami praktyk FuU Sachsen, także zza granicy. Piątek był pełen wrażeń, ponieważ mogliśmy zobaczyć 3 piętra pełne historii i archeologii w Muzeum Archeologicznym w Chemnitz. Razem z naszą koordynatorką Saskią nagraliśmy tam krótki Mannequin Challenge, który jest dostępny na naszej facebookowej stronie „Nowe doświadczenia zawodowe uczniów i nauczycieli w Niemczech i Hiszpanii”.

W weekend zaś pociągiem wybraliśmy się do Zwickau, gdzie odwiedziliśmy Muzeum Motoryzacji (August Horch Museum). Duża ilość samochodów bardzo zainteresowała naszych chłopaków, dla dziewczyn sporą atrakcją były oczywiście zakupy.

Trzeci tydzień naszych zagranicznych zmagań był niebywale produktywny. Intensywne zajęcia opierały na prowadzeniu działalności w wirtualnie utworzonej firmie, podczas której nie brakowało elementów gry i zabawy, już Pan Schreiner wie jak połączyć przyjemne z pożytecznym, jest specjalistą w tej dziedzinie. Nasze zaangażowanie i współpraca przyczyniły się do zrealizowania zakładanego celu. Działając w grupie, udało nam się bez problemu stworzyć skutecznie działający mechanizm, który wpłynął na sprawne funkcjonowanie firmy.

Przybyliśmy również z wizytą do Drezna, gdzie mogliśmy poznać koncepcję działania Saksońskiego Landtagu od środka, przebywając także w sali plenarnej, która z pewnością wywołała na wszystkich ogromne wrażenie.

Dzięki dopisującej nam pogodzie, w godzinach popołudniowych mogliśmy dokładniej zapoznać się z krajobrazem i kulturą Chemnitz, z czego oczywiście skorzystaliśmy. Przed nami ostatni tydzień. Mamy nadzieję, że ostatnie chwile będą tak samo udane jak wcześniej.

Gennadij Komada i Daniela Maleika


0 comments


Dodaj komentarz