Zmiana rozmiaru tekstu

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Klasy patronackie w CKZiU nr 1 w Raciborzu

Czerwiec 1, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu zostało zaproszone do realizacji ogólnopolskiego programu wspierającego kształcenie zawodowe „Kreatywna Szkoła Dekoral”.
Już od września, patronatem zostaną objęci uczniowie w zawodach: technik budownictwa, murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz stolarz.

31 maja 2016r. w siedzibie PPG Deco Polska we Wrocławiu odbyło się spotkanie dyrektorów 20 najaktywniejszych szkół z całej Polski kształcących w branży budowlanej z przedstawicielami Akademii Technicznej PPG Deco. Celem spotkania było omówienie zasad zaproponowanego programu objęcia wsparciem technicznym uczniów oraz nauczycieli kształcenia zawodowego.

„To pierwszy etap tworzenia klas patronackich w naszym Centrum. Zamierzamy jeszcze ściślej współpracować z otoczeniem gospodarczym. Mam nadzieję, że już niedługo inne branże naszego Centrum będą wspierane przez uznane firmy.” – mówi Jacek Kąsek – dyrektor Centrum.
„Cieszymy się z projektu Akademii, tym bardziej, że od kilku lat współpracujemy, m.in. podczas organizacji Międzynarodowego Turnieju Budowlanego w Raciborzu” – dodaje dyrektor.

Akademia Techniczna PPG Deco zamierza zapewnić Centrum nieodpłatną możliwość poszerzania kwalifikacji uczniów oraz nauczycieli w ramach szkoleń praktycznych oraz teoretycznych z zakresu aplikacji materiałów dekoracyjnych i budowlanych. Szkolenia będą się odbywać zarówno w szkole jak i w siedzibie Akademii Technicznej we Wrocławiu.

W ramach programu powstanie także Pracownia Patronacka. Materiały budowlane na remont pomieszczenia przekaże nasz Partner. Wyposaży ją także w materiały dydaktyczne.

Program zaplanowano na trzy lata i obejmuje m.in. „Systemy wykończenia wnętrz”, „Elewacje i nowoczesne systemy dociepleń”, „Techniki dekoracyjne w budownictwie”.


0 comments


Dodaj komentarz