CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

„Jak nie czytam jak czytam”

Czerwiec 8, 2018 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Już po raz trzeci młodzież i nauczyciele Centrum przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji. W całej Polsce o godz. 10.00 uczniowie różnych szkół wspólnie czytali swoje ulubione książki. W CKZiU nr 1 aż 16 klas wzięło udział w tegorocznym święcie czytania.

Na Orliku przy ulicy Wileńskiej licznie zgromadzeni uczniowie i nauczyciele wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”,  której celem było pobicie rekordu w czytaniu. Nasi zawodowcy tradycyjnie nie zawiedli i mogliśmy zobaczyć jak przedstawiciele branży: gastronomicznej, budowlanej, fryzjerskiej, architektury krajobrazu, hotelarsko-turystycznej łączą swoją pracę z czytaniem książek. Na zakończenie wybrani uczniowie stworzyli zabawny tekst ułożony z pierwszych słów na setnej stronie swojej książki. Oto on: ”Zasoby dla konstrukcji dobrze cyk nie kończący jagnię  i zdobycze przyjmując o której dobijamy wieczorem w biegu chodząc”.

Uczniowie z ul. Gimnazjalnej 3 postanowili wyjść w plener z książką w ręku. Plaża miejska nad Odrą okazała się doskonałym miejscem do odpoczynku i czytania.

Udowodniliśmy, że czytać można wszędzie i zawsze.

V.Morawiec-Opałka, Aleksandra Kalisz


0 comments


Dodaj komentarz