Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Hotelarstwo i turystyka to ciekawe profesje

kwiecień 26, 2022 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Technicy hotelarstwa, podczas wizyty studyjnej w hotelu ARIES w Wiśle, poznali nie tylko historię budynku, w którym mieści się hotel, ale przede wszystkim zobaczyli różne typy pokoi oferowanych gościom hotelowym. Zapoznali się z szeroką ofertą usług dodatkowych m.in z zakresu opieki nad dzieckiem.

Uczniowie zostali oprowadzeni również po centrum SPA&Wellness, które oferuje: masaże, zabiegi kosmetyczne, siłownię, sale do ćwiczeń oraz basen. Ciekawym punktem wizyty było poznanie nietypowych usług oferowanych gościom np. możliwość organizacji zaręczyn, czy ślubu w pięknej górskiej scenerii. Do dyspozycji gości jest również Greenhouse – miejsce kameralnych spotkań.  Do hotelu można przyjechać z czworonożnym przyjacielem – dla tych gości przeznaczono specjalne pokoje.

Kulinarną atrakcją Hotelu ARIES jest restauracja POLKA, która jest sygnowana nazwiskiem Magdy Gessler. Młodzi hotelarze Centrum zobaczyli, jak w praktyce wygląda przystosowanie obiektu hotelarskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Duże wrażenie zrobił wystrój hotelowych wnętrz nawiązujący do lokalizacji i historii budynku. Takie wizyty w nowoczesnych obiektach pokazują, że hotelarstwo to ciekawy zawód, w którym każdy dzień przynosi nowe wyzwania i  wrażenia.

Wizyta studyjna została zrealizowana w ramach projektu „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu, etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.


0 comments


Dodaj komentarz