Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Geodeci polubili drony

czerwiec 14, 2022 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Swoją kolejną wizytę studyjną odbyła grupa przyszłych techników geodetów wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych. Tym razem odwiedzili firmę geodezyjną Navigate – Centrum Dronów w Krakowie. Firma ta świadczy usługi z zakresu wykonywania nalotów dronami oraz opracowań geodezyjnych, na podstawie których powstają numeryczne modele terenu. Zajmuje się również innowacyjnymi i nowoczesnymi technologiami pomiarowymi, które są wykorzystywane przez geodetów.

W ramach wizyty uczniowie nie tylko zapoznali się z działalnością nowoczesnej firmy geodezyjnej, ale również, pod okiem jej pracowników, wykonali pomiary tachimetrem zrobotyzowanym (samoobsługowym), zaplanowali i przeprowadzili nalot nad terenem firmy z użyciem drona. Uczniowie przeprowadzili samodzielnie nalot z wykorzystaniem nowoczesnej technologii wykorzystywanej w pomiarach LIDAR.

Dane pomiarowe LIDAR (ang. Light Detection and Ranging) z lotniczego skanowania laserowego ALS (ang. Airborne Laser Scanning – lotniczy skaning laserowy) stanowią reprezentację terenu w postaci chmury punktów pomiarowych o określonych współrzędnych XYZ.

Serdecznie dziękujemy Szefom i Pracownikom firmy NAVIGATE za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz za zapoznanie naszych uczniów z innowacyjnymi metodami pomiarowymi.

Wizyta studyjna została zrealizowana w ramach projektu „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w powiecie raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu, etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.


0 comments


Dodaj komentarz