Zmiana rozmiaru tekstu

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

FLORENCJA-RZYM-WENECJA – CKZiU1 w trasie!

Czerwiec 7, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Te trzy piękne miasta znalazły się na trasie wycieczki do Włoch, którą młodzież CKZiU nr1 odbyła w dniach od 29 maja do 3 czerwca. Pierwszy dzień, po całonocnej podróży, spędziliśmy we Florencji. Przewodniczka Gioia oprowadziła nas po wspaniałych miejscach.

Zwiedziliśmy, między innymi, kościół Santa Croce, Piazza del Duomo, katedrę Santa Maria del Fiore i podziwialiśmy rzekę Arno z Mostu Złotników.

Drugi i trzeci dzień wycieczki wypełnione były atrakcjami Rzymu. Wielkie wrażenie wywarły na nas Koloseum, Forum Romanum, słynne Schody Hiszpańskie oraz imponująca Fontanna di Trevi. Jednakże wizyta w Rzymie to nie tylko podziwianie architektury, ale również przeżycia duchowe. Pomimo długiej kolejki, udało nam się wejść do Bazyliki św. Piotra i pomodlić przed grobem św. Jana Pawła II. Nie obyło się oczywiście bez degustacji wyśmienitych włoskich lodów i pizzy. Mamy nadzieję, że wrzucona do Fontanny di Trevi moneta zapewni nam powrót do tego magicznego miejsca, tym bardziej, że będzie nam się ono kojarzyło z wyjątkowym Dniem Dziecka. Dodatkowymi atrakcjami w tym dniu była słodka niespodzianka od Pani Grażynki – pilotki naszej grupy – oraz wieczorna dyskoteka przy hotelowym basenie.

Zjawiskowa Wenecja, która była naszym ostatnim przystankiem, oczarowała wszystkich. Program zwiedzania obejmował Bazylikę św. Marka oraz długi spacer od Pałacu Dożów uroczymi uliczkami do Ponte Rialto. Przewodniczka Chiara opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy o mieście i jego mieszkańcach. Przebojem okazał się rejs gondolą po weneckich kanałach.

Nasz pobyt we Włoszech zbiegł się ze świętem narodowym w tym kraju, czyli z obchodami Święta Republiki. Obserwowaliśmy więc wielkie przygotowania do tego wydarzenia.

Wspaniała architektura i klimat Florencji, Rzymu i Wenecji oraz wszystkie atrakcje wycieczki pozostawiły niezapomniane wrażenia, a możliwość kontaktu i porozumiewania się z ludźmi praktycznie z całego świata była cennym doświadczeniem i z pewnością zaowocuje kolejnymi podróżami.


0 comments


Dodaj komentarz