Zmiana rozmiaru tekstu

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Finał o puchar Rzecznika i Prezydenta

listopad 28, 2019 Aktualności, Wyróżniona No Comments

W sobotę, 23.11.2019r., w Arenie Rafako miał miejsce finał piłkarskiego turnieju o puchar Rzecznika Praw Dziecka i Prezydenta Miasta Racibórz. Na parkiet wybiegły najlepsze drużyny raciborskich szkół wyłonione we wcześniejszych eliminacjach. W finale uczestniczyła drużyna CKZiU nr 1 w Raciborzu.

Zmaganiom piłkarzy towarzyszyły gwiazdy polskiego sportu i nie tylko. W Arenie Rafako pojawili się między innymi Sebastian Mila – były reprezentant Polski w piłce nożnej, obecnie komentator TV, Justyna Święty-Ersetic – wicemistrzyni świata w sztafecie 4×400 m i Ryszard Wolny – mistrz olimpijski w zapasach w stylu klasycznym z Atlanty, Grzegorz Jakosz – piłkarz ekstraklasy, Monika Brzostek – polska siatkarka plażowa, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Najlepszym drużynom raciborskich szkół kibicowali także Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, małżeństwo znane z tanecznych występów w telewizji i na estradzie.

Mecz finałowy szkół średnich to zmagania CKZiU nr 1 i ZSOMS Racibórz. Spotkanie było bardzo zacięte. Pierwsza bramka padła dla „ósemki” jednak ambitna gra naszej drużyny i gol Mroza doprowadził do remisu. Po zdobytej bramce drużyna Centrum postawiła na jedną kartę i przeprowadziła szturm na bramkę przeciwnika. Gole jednak nie padały. Dwie kontry ZSOMS przeprowadzone na pustą bramkę
i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla „ósemki”. Po dekoracji medalowej cała drużyna została zaproszona na występ Golec uOrkiestra gdzie otrzymała nagrody rzeczowe. Skład drużyny Centrum: Sebastian Flut, Szymon Śmieszek, Mikołaj Okulicki, Robert Parys, Michał Burdzy, Marek Czach, Bartosz Popow, Kevin Gawlik i najlepszy zawodnik Oliwer Mróz który odebrał nagrodę indywidualną.

Szacun Panowie.

Jacek Zawada


0 comments


Dodaj komentarz