Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Dydaktyka i turystyka chemików podczas wyjazdu do Warszawy

czerwiec 18, 2024 Aktualności, Top3, Wydarzenia No Comments

Chemicy z naszego Centrum podczas trzydniowej wycieczki połączyli zdobywanie specjalistycznej wiedzy chemiczno-biologicznej ze zwiedzaniem ważnych miejsc polskiej kultury.
Podczas zajęć w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej brali czynny udział w wykładzie na temat układu immunologicznego oraz rodzajem i sposobami badań biofizycznych i bioanalitycznych wykonywanych na materiale biologicznym. Instytut jest jedynym polskim reprezentantem w prestiżowym konsorcjum EU-LIFE.
Uczniowie zapoznali się ze sposobem działania specjalistycznego sprzętu: spektrofotometrów, generatorów rentgenowskich, mikroskopów elektronowych, konfokalnych czyli takich które pozwalają badać jakościowo i ilościowo struktury komórkowe uprzednio znakowane fluorescencyjnie. Zobaczyli Hodowlę Danio Pręgowatego, który to gatunek wykorzystywany jest jako organizm modelowy do badań chorób cywilizacyjnych czy poszukiwaniu nowych leków.

Uczniowie zwiedzili również Senat i Sejm. Zapoznali się z historią parlamentaryzmu oraz przysłuchiwali się debacie sejmowej prowadzonej przez wicemarszałka Krzysztofa Bosaka. Na korytarzach Parlamentu mogliśmy spotkać wielu znanych polityków i dziennikarzy. Ponadto podziwialiśmy piękno najważniejszych miejsc stolicy: Muzeum Narodowe, Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy, Łazienki Królewskie. Wizyta w Warszawie była czasem niezwykłych przeżyć.


0 comments


Dodaj komentarz