CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Drugi etap olimpiady ZUS za nami

Marzec 20, 2018 Aktualności, Wyróżniona No Comments

W szkolnym etapie olimpiady wzięło udział 4557 uczniów z 132 szkół ponadgimnazjalnych w województwie śląskim. To największa liczba młodzieży spośród wszystkich województw w Polsce. Dlatego też już udział w wojewódzkim etapie jest dużym osiągnięciem.

Aby zakwalifikować się w do szczebla wojewódzkiego olimpiady trzeba było pokonać 110 szkół i prawie 4,5 tys. uczniów. Do II etapu zakwalifikowało się 22 szkoły złożone z trzyosobowych drużyn, które rywalizowały 16 marca podczas wojewódzkiego etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych przy udziale Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Wśród nich były uczennice technika ekonomisty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu: Sandra Rudzok, Julia Niemira-Adamczyk oraz Magdalena Głąbica. Dziewczyny zmierzyły się z 21. innymi zespołami z województwa śląskiego w drugim etapie Olimpiady. W półfinale rywalizowały trzyosobowe zespoły z Wisły, Bielska Białej, Rybnika, Częstochowy, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Wodzisławia Śląskiego, Żywca, Rudy Śląskiej, Żor, Jaworzna, Tarnowskich Gór, Sosnowca i Lublińca.

Nasze dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrze i zostały sklasyfikowane na 9. miejscu! Wygrał zespół z Chorzowa, który 26 kwietnia będzie reprezentował województwo śląskie w ogólnopolskim finale Olimpiady w Warszawie.

Start w Olimpiadzie wymaga sporej pracy merytorycznej z zakresu ubezpieczeń społecznych. Młodzież odpowiadała na 25 pytań wielokrotnego wyboru. Pytania konkursowe są bardzo trudne i wymagają od uczestników olimpiady wręcz specjalistycznej wiedzy o obowiązujących w Polsce przepisach dotyczących zabezpieczenia społecznego: zasiłków macierzyńskich, chorobowych, systemu emerytalnego i zasad rozliczeń składkowych.

Gratulujemy i życzymy i dalszych sukcesów.

Paweł Ptak – opiekun uczniów, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych


0 comments


Dodaj komentarz