Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Uczniowie CKZiU nr 1 wkrótce wyjadą na zagraniczne praktyki zawodowe do Hiszpanii

kwiecień 13, 2024 Aktualności, Projekty No Comments

W maju grupa ambitnych uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu wyruszy na słoneczne praktyki do Sewilli, malowniczego miasta na południu Hiszpanii. To wyjątkowa okazja dla młodych techników, którzy będą zdobywać cenne doświadczenia zawodowe w swoich dziedzinach.

Kto wyjedzie?

Technicy żywienia i usług gastronomicznych – uczniowie będą mieli okazję pracować w hiszpańskich restauracjach, poznając tajniki kuchni iberyjskiej.

Technicy budownictwa – młodzi budowniczy będą uczestniczyli w projektach budowlanych, zdobywając wiedzę na temat lokalnych technik i materiałów.

Technicy architektury krajobrazu – ich zadaniem będzie projektowanie i wykonywanie przestrzeni zielonych, dostosowanych do klimatu Sewilli.

Co ich czeka?

Przez cały miesiąc uczniowie będą aktywnie uczestniczyć w praktykach zawodowych, obserwując i współpracując z lokalnymi specjalistami. Będą mieli okazję poznać różnice między polskimi a hiszpańskimi metodami pracy, a także zdobyć nowe umiejętności. Poza pracą zawodową, uczniowie będą mieli okazję zwiedzić piękne miejsca w Sewilli i okolicach. W programie są wycieczki na Gibraltar, do miasta Picassa – Malagi, Rondy, Kadyksu a nawet portugalskiego Olhão.

Przed wyjazdem uczniowie brali udział w intensywnych zajęciach przygotowawczych. Uczyli się języka hiszpańskiego i doskonalili znajomość języka angielskiego zawodowego, aby swobodnie porozumiewać się w obcym kraju. Dodatkowo, przeszli przygotowanie psychologiczno pedagogiczne, które pomoże im radzić sobie w nowym środowisku. W planach jest również spotkanie z przedstawicielem Policji aby praktykanci wiedzieli jak dbać o swoje bezpieczeństwo.

Wyjazd do Hiszpanii to nie tylko praktyki zawodowe, ale również niezapomniana przygoda i okazja do rozwoju osobistego. Uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu mają przed sobą fascynujący miesiąc, który na pewno zostanie na długo w ich pamięci!

Staże zagraniczne realizowane  w ramach projektu „Uczniowie CKZiU nr 1 rozwijają kompetencje zawodowe w Europie” o numerze 2023-1-PL01 KA121-VET-000123661. Projekt dofinansowany przez Unię Europejską.


0 comments


Dodaj komentarz