Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Dbamy o wszechstronny rozwój naszych Uczniów

listopad 29, 2022 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Van Gogh Multi – Sensory Exhibition w Galerii Szyb Wilson

Listopadowe zwiedzanie, które przypadło na 24.11.2022, uczniowie klas 2B i 3Z rozpoczęli krótkim zwiedzaniem dzielnicy Nikiszowiec. Spacer – ze względu na listopadowy deszcz – był krótki i bardzo treściwy.

Uczniowie mogli poznać specyfikę zabudowy tej klimatycznej dzielnicy, którą wybudowano w latach 1908-1918 według projektu Georga i Emila Zillmannów – jako osiedle robotnicze dla górników pobliskiej kopalni. Nikiszowiec w 2011 roku wypisany został na listę Pomników Historii. Zwiedzanie tej historycznej i architektonicznej atrakcji Katowic nie mogło pominąć wnętrza kościoła świętej Anny, który był i jest sercem osiedla.

Drugim ważnym punktem wycieczki był udział w multisensorycznej wystawie dzieł Vincenta Van Gogha. Dla wielu młodych odbiorców było to wyjątkowe przeżycie. To ciekawe doświadczenie dźwięku i obrazu stało się dla każdego uczestnika sprawdzianem jego wrażliwości na sztukę zaprezentowaną w oryginalny sposób. Uczniom towarzyszyły pani Mariola Szkurłat, pani Iwona Kogut oraz pani Justyna Rusin. Kierowanie grupą kulturalnych, wrażliwych i ciekawych świata młodych ludzi jest wielką przyjemnością.


0 comments


Dodaj komentarz