CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Darek Kaptur kocha wspinaczkę

Wrzesień 30, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

W Lądku Zdroju, od 21 do 24 września, odbywał się XXII Festiwal Górski. Gościem honorowym imprezy był Dariusz Kaptur – nauczyciel naszego Centrum (nauczyciel geografii i historii). Dariusz Kaptur wraz z Arkadiuszem Tabiszem zakończyli pracę nad przewodnikiem wspinaczkowym po Skałkach Lądeckich.

Darek przygotował m.in. układ treści, rysunki, ich opisy, rys historyczny, indeksy oraz część fotografii. Efektem ich pracy jest niedawno wydany Przewodnik Wspinaczkowy „Skałki Lądeckie Lądek Lutynia”, który zdobył uznanie wśród znawców tematu.

Na festiwalu Darek promował swój przewodnik. Wraz ze Zbigniewem Piotrowiczem, autorem innego przewodnika prowadził jedno z festiwalowych wydarzeń zatytułowanych „Niespodziewane skutki wydania przewodnika po Skałkach Lądeckich”.

W czasie trwania festiwalu odbywały się wycieczki, pokazy filmów, spotkania, prezentacje, warsztaty, wernisaże, zawody, sprzedaż sprzętu, odzieży i akcesoriów górskich). Wszystko to można zobaczyć na stronie festiwalu: http://www.festiwalgorski.pl/

Z pewnością warto się tam wybrać w przyszłym roku. Niecierpliwi mogą w dniach 19-21 października pojechać na podobną, bardziej kameralną i ciekawą imprezę – VI Opolski Festiwal Gór.


0 comments


Dodaj komentarz