CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Czy leci z nami pilot?

Luty 7, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Co to jest podaż, jakie są europejskie stolice, co to jest procedura check in i check out, jak po angielsku zapytać o drogę, hotel itp. Takie i inne pytania padały dziś w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Właśnie tam  odbył się konkurs – gra edukacyjna „Czy leci z nami pilot?”

Skierowany on był do uczniów III klas gimnazjum. Do zmagań stanęło pięć drużyn z Gimnazjów z terenu powiatu raciborskiego: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 5 z Raciborza oraz Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących z Kuźni Raciborskiej.

W trakcie zmagań uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu hotelarstwa, turystyki, ekonomii i języka angielskiego. Organizatorami konkursu były A. Kalisz, M. Ogonowska, J. Chyrchel,

Najlepszym zespołem okazał się zespół z Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących z Kuźni Raciborskiej w składzie: Piotr Baron, Krzysztof Brzoska, Marek Czyszczoń.

Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 2 z Raciborza: Katarzyna Lechowicz, Natalia Grzeszata, Mateusz Kubiak, a trzecie miejsce na podium zajęła drużyna reprezentująca Gimnazjum nr 5 w składzie Anna Dąbkowska, Mariusz Wójcicki, Maciej Małek.

Specjalną nagrodą uhonorowany został Szymon Andrejko z Gimnazjum nr 1 za umiejętności z języka angielskiego.

Konkurs okazał się nie tylko polem zmagań z przeciwnikami, ale był przede wszystkim wspaniałą zabawą…

Z pewnością zostanie on powtórzony w przyszłym roku!!

Zwycięzcom gratulujemy!


0 comments


Dodaj komentarz