CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Czy leci z nami pilot?

Styczeń 25, 2018 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Konkurs – gra edukacyjna – już wkrótce. Serdecznie zapraszamy  drużyny z klas trzecich gimnazjum na Zamek Piastowski w Raciborzu. Wtorek, 27 lutego 2018r. o godz. 9.00. Pytajcie swoich nauczycieli.

Właśnie tam odbędzie się druga edycja konkursu – gry edukacyjnej  „Czy leci z nami pilot?”, organizowanego przez CKZiU nr 1 w Raciborzu, przy współudziale Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Organizatorzy gwarantują wspaniałą zabawę, a dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Każdą szkołę reprezentować będzie drużyna składająca się z trzech uczniów klas trzecich gimnazjalnych. Drużyna będzie miała za zadanie odwiedzić siedem stolic Europy, podróżując po mapie wybranym przez siebie środkiem lokomocji, na który otrzymuje pulę fikcyjnych pieniędzy. Wybierając środek lokomocji muszą odpowiedzieć na wylosowane pytanie o różnej skali trudności: za przelot samolotem – pytanie trudne, za przejazd samochodem – pytanie średnio trudne, a za przejazd pociągiem – pytanie łatwe.  Jeżeli drużyna nie odpowie prawidłowo na pytanie, musi zapłacić za przejazd wg cennika. Odpowiadając prawidłowo na pytania drużyna najszybciej pokona trasę samolotem, wolniej samochodem, a najdłużej będzie podróżować pociągiem.

Pytania będą obejmować informacje z zakresu turystyki, hotelarstwa, ekonomii, geografii, języka angielskiego lub niemieckiego (zakres materiału będzie dostosowany do podstawy programowej na poziomie gimnazjum). Wygrywa ta drużyna, która po odbyciu trasy będzie posiadać najwięcej środków finansowych, przy czym drużyna, która odbędzie trasę: jako pierwsza – otrzyma bonus w wysokości 150 euro, jako druga – otrzyma bonus w wysokości 100 euro, a trzecia – otrzyma bonus w wysokości 50 euro.

Aleksandra Kalisz


0 comments


Dodaj komentarz