CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

City Quiz na Dzień Języków Obcych

Wrzesień 27, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

26 września br. nasze Centrum świętowało Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klas pierwszych i drugich sprawdzali swoje umiejętności językowe, pisząc testy z języka angielskiego i niemieckiego. Oprócz wiedzy z zakresu leksyki i gramatyki uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące kultury Wielkiej Brytanii, USA i krajów niemieckojęzycznych.

Pozostali uczniowie mogli uczestniczyć w ciekawych lekcjach, na których nauczyciele przygotowali dla nich gry, ćwiczenia, piosenki i zabawy językowe.

Klasy trzecie zaangażowały się w aktywne odkrywanie naszego miasta, biorąc udział w grze miejskiej City Quiz. Kilkuosobowe grupy z poszczególnych klas, po opracowaniu strategii, ruszyły w miasto w poszukiwaniu ciekawostek o Raciborzu. Znajomość angielskiego i niemieckiego była tu szczególnie przydatna, gdyż wszystkie pytania były sformułowane właśnie w tych językach. Szukając odpowiedzi, uczniowie nie mogli korzystać z telefonów komórkowych, co dodatkowo utrudniało zadanie. Młodzież sprawdzała swoją sprawność językową, komunikacyjną i strategiczną, a także musiała wykazać się umiejętnością pracy w  zespole, zarówno w funkcji lidera jak i członka grupy. Po trzech godzinach intensywnych poszukiwań drużyny, wraz z opiekunami, wróciły do szkoły. Zmęczeni, ale pełni pozytywnych emocji i bogatsi o wiele ciekawych informacji, uczniowie zaliczyli ten dzień do wyjątkowo udanych

Europejski Dzień Języków jest doskonałą okazją do tego, aby nauka języków stała się  nie tylko obowiązkiem, ale również przyjemnością. Z powodzeniem połączyliśmy dzisiaj te dwie wartości!

Oby jak najczęściej…..czego życzymy zarówno nauczycielom jak i uczniom.

Wyniki rywalizacji w obu konkursach niebawem.


0 comments


Dodaj komentarz