Zmiana rozmiaru tekstu

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

CHEMIA WODY – atrakcyjna dla gimnazjalistów

Maj 20, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu odbył się konkurs chemiczny dla gimnazjalistów pt. „CHEMIA WODY” . W konkursie wzięło udział 19 uczniów z gimnazjów powiatu raciborskiego.

Gościliśmy uczniów Gimnazjum nr 1 w Raciborzu, Gimnazjum nr 2 w Raciborzu, Gimnazjum Dwujęzyczne z Raciborza, Gimnazjum  z Tworkowa, Kornowaca, Chałupek i Lubomii.

Gimnazjaliści w pierwszej części rozwiązywali test dotyczący: „Wody w liczbach” i „Wody w reakcjach chemicznych” oraz zadania obliczeniowe z „wodą w tle”. Następnie uczniowie z Technikum nr 2 w zawodzie technik ochrony środowiska i Technikum nr 3 w zawodzie technik analityk przedstawili gimnazjalistom efektowne doświadczenia chemiczne.

Do drugiej części zakwalifikowało się 8 uczniów, którzy mieli za zadanie wykonać identyfikację jonów magnezu, baru i manganu w próbce wody.  Najlepiej poradził sobie Mikołaj Pączko z Gimnazjum z Lubomii, drugie miejsce zdobył Kamil Mucha z Gimnazjum nr 2 z Raciborza, a trzecie miejsce Natalia Nowak z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu.

Wszystkim gimnazjalistom gratulujemy i życzymy dalszych, nie tylko  chemicznych  sukcesów !

Adeptki dziennikarstwa

Viktoria Bobrowska, Matysek Paulina

 


0 comments


Dodaj komentarz