CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Cały maj poza szkołą – czyli zdrowie na budowie

Czerwiec 17, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Technicy budownictwa, w ramach praktyki zawodowej, którą odbywają przez 4 tygodnie w klasie trzeciej, mieli do wyboru różne firmy i instytucje, w których zdobywali doświadczenie zawodowe (fot. archiwum CKZiU nr 1).

Praktyki zawodowe to przedsmak wakacji. Teorię i naukę przedmiotów ogólnokształcących mają już prawie za sobą, został tylko drobny szlif,  ale na to czas po praktykach. W ramach pracy na różnych obiektach budowlanych uczniowie kształcili się na świeżym powietrzu lub w klimatyzowanych biurach, co można było zauważyć po stanie opalenizny.

Nasi uczniowie wspomagali organizację zaplecza na budowie, wykonywali kalkulacje kosztorysowe, ustalali grafiki i harmonogramy pracy, a wszystko to pod nadzorem wykwalifikowanych fachowców branży budowlanej.

Dzięki temu, wyliczenie kosztów budowy własnych czterech ścian, zorganizowanie i dobór materiałów jest dla niech błahostką. Podstawy budownictwa i sposoby wznoszenia budynków poznali już w pracowniach w pierwszych latach nauki, które jeden dzień w tygodniu stanowiły również niezłe oderwanie od codzienności.

Po miesięcznych praktykach wszyscy wrócili zadowoleni, zdrowi i wypoczęci, z ocenami celującymi lub bardzo dobrymi, bogatsi o nowe umiejętności, przydatne w życiu i dalszej pracy zawodowej.


0 comments


Dodaj komentarz