Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Błękitno-zielona infrastruktura w miastach

kwiecień 25, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

W dniach 20-22 kwietnia 2016r. na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM Silesia.


Głównym wydarzeniem targów była czwartkowa konferencja współorganizowana z Instytutem Ekologii Terenów Uprzemysłowionych pod tytułem „Błękitno- zielona infrastruktura w miastach”. Na konferencję wybrali się uczniowie – technik architektury krajobrazu z Technikum nr 2 wraz z opiekunami – Magdaleną Masiubańską i Karoliną Kostką-Sczyrbą.

Na znakomicie moderowanej przez Tomasza Zubilewicza konferencji poruszone zostały aspekty zrównoważonego rozwoju w zarządzaniu miastem takie jak rola wody i zieleni w tkance miejskiej czy najnowsze rozwiązania i kierunki projektowe dążące do zminimalizowania odczuwalnych w miastach skutków zmian klimatycznych. Zaprezentowane zostały działania projektowe stosowane w Bydgoszczy a także w innych miastach, nie tylko polskich.

Wykładali między innymi pracownicy naukowi Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych a także przedstawiciele samorządu.

Młode projektantki krajobrazu poznały między innymi najnowsze trendy w zagospodarowaniu wody deszczowej w skali działki budowlanej jak i całego osiedla, systemy oczyszczania wody deszczowej odpowiednio dobranymi gatunkami roślin jaki i znaczenie odtwarzania naturalnego biegu rzeki w mieście.


0 comments


Dodaj komentarz