CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Bienvenida España – uczniowie gotowi do wylotu

Wrzesień 17, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Od marca bieżącego roku 18 uczniów uczących się w zawodach: technik hotelarstwa, technik analityk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowuje się do odbycia miesięcznych praktyk w Andaluzji, na południu Hiszpanii.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach przygotowujących do wyjazdu z języka hiszpańskiego, języka angielskiego oraz odbyła przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne. W ciągu ostatniego półrocza odbyły się dwa spotkania informacyjno-organizacyjne z rodzicami i uczniami – ostatnie 9 września podczas którego została podpisana dokumentacja niezbędna do realizacji programu praktyk uczniów w hiszpańskich przedsiębiorstwach, którymi są wyselekcjonowane restauracje, hotele i laboratoria.

Na spotkaniu organizacyjno – integracyjnym uczniów doprecyzowaliśmy harmonogram pobytu grupy za granicą. Uczniowie, oprócz odbywania praktyk,  będą realizować program kulturowy: wejdą do Alhambry, zobaczą pokaz tańca FLAMENCO, odwiedzą Cordobę, Salobreñę, Sevillę, Gibraltar oraz wiele zakątków przepięknej Granady, która przez miesiąc będzie ich domem.

W ostatnim tygodniu pobytu grupa wraz z opiekunami przygotuje Polski Dzień dla osób zatrudnionych u naszego hiszpańskiego partnera. Już powstaje prezentacja o Polsce wraz z quizem i menu na ten wyjątkowy wieczór. „Może przygotujemy bogracz z kluseczkami?” – mówi Wiktoria. „5 kilogramów kapusty kiszonej będziemy potrzebować do krokietów” – oblicza Sebastian.

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku już od 1 października.

https://www.facebook.com/Zagraniczne-praktyki-kluczem-do-sukcesu-na-rynku-pracy-858535754272924/?ref=ts&fref=ts

Tam bezpośrednia relacja z praktyk, wycieczek i wydarzeń kulturowych. Do zobaczenia:)

Iwona Niklewicz-Wróbel, Małgorzata Warwas


0 comments


Dodaj komentarz