Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Bez Geodetów nie budujemy

czerwiec 12, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Uczniowie technikum geodezyjnego naszego Centrum, odbywali miesięczne praktyki w firmach geodezyjnych powiatu raciborskiego, wodzisławskiego oraz głubczyckiego, gdzie zdobywali praktyczną i teoretyczną wiedzę z pomiarów geodezyjnych.
Praktyka nie tylko odbywała się w firmach geodezyjnych. Uczniowie zostali również skierowani na tygodniową praktykę do Starostwa Powiatowego w Raciborzu, gdzie poznawali procedury zgłaszania prac geodezyjnych.
Geodeta jest zawodem potrzebnym na wielu etapach budowy obiektów budowlanych (wytyczenia, czyli określenie położenia przyszłego obiektu, pomiarach inwentaryzacyjnych, aktualizacji map). Ale nie tylko. Jego praca polega na tworzeniu map do celów gospodarczych na podstawie pomiarów terenowych. Geodeta odszukuje granice działki, dzieli działki, tworzy mapy do celów prawnych. W swej pracy, geodeci wykorzystują nowoczesne oprogramowania komputerowe jak i sprzęt elektroniczny: tachimetry czy odbiorniki satelitarne GPS.
Geodeci pracują w jednostkach samorządu terytorialnego (gmina, powiat, województwo,) jak i wielu firmach komercyjnych. Praca geodety składa się z dwóch etapów prac terenowych oraz kameralnych (biurowych).


0 comments


Dodaj komentarz