Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Architekci krajobrazu z pasją

kwiecień 26, 2022 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Grupa przyszłych techników architektury krajobrazu wraz z opiekunem odbyła wizytę studyjną w Parku Śląskim. Jest to teren zajmujący powierzchnie ok. 600ha, który jest wspaniałym miejscem nie tylko do spacerów, ale również do wypoczynku czynnego. Uczniowie zostali zaproszeni do budynku dyrekcji WPKiW, gdzie mieli okazję zapoznać się z planami, mapami i zasadami powstawania dokumentacji przetargowych, dotyczących rewitalizacji terenów zieleni.

Wizyta obejmowała, także zwiedzenie najważniejszych części parku. Rozpoczęła się od przebudowanego ogrodu japońskiego. Uczniowie mogli zobaczyć tam nowoczesne rozwiązania budowy nawierzchni wraz z systemem wodnym. Uwagę zwróciły również rośliny, z których cześć nie była gatunkami typowymi dla tego rodzaju założeń, lecz została pozostawiona ze względy na swoje wartości przyrodnicze. Młodzi architekci krajobrazu zwrócili też uwagę, jak ważne są osie widokowe oraz odpowiedni dobór elementów małej architektury.

Następnym punktem zwiedzania i analizy przestrzennej było rosarium, którego nasadzenia są oparte na kształcie plastrów miodu. Ze względu na porę roku uczniowie mieli szanse zobaczyć, w jaki sposób zabezpieczane są krzewy róż na zimę. W wielu częściach parku prowadzone były też nasadzenia uzupełniające z roślin jednorocznych oraz czynności pielęgnacyjne wykonywane przez pracowników parku.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji Parku Śląskiego za potężną dawkę fachowej wiedzy. Młodzież była pod dużym wrażeniem ogromnej inwestycji, której skutkiem była rewitalizacja parku i wróciła z wyjazdu pełna inspiracji.

Wizyta studyjna zrealizowana została w ramach projektu „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu, etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.


0 comments


Dodaj komentarz