Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Architekci krajobrazu na warsztatach z firmą „Ogrody Jureccy”

czerwiec 10, 2019 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Za nami kolejne warsztaty dla uczestników projektu „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim  – CKZiU nr 1 w Raciborzu”.
W warsztatach plenerowych, które odbyły się w dniu 5 czerwca br., uczestniczyli uczniowie kształcący się w zawodzie technik architektury krajobrazu wraz z opiekunem – mgr inż. architektury krajobrazu Magdaleną Masiubańską.

Firma „Ogrody Jureccy”, zajmująca się projektowaniem i wykonawstwem ogrodów, zaprosiła nas do pięknego, bardzo urozmaiconego ogrodu, który jest efektem ich wielotygodniowej pracy. W ramach warsztatów uczestnicy mogli zapoznać się z dokumentacją projektową powstającego ogrodu oraz dokonać wizji w terenie. Kształt działki – dość swobodny, o nieregularnych kształtach – stanowił wyzwanie dla architekta. Ostatecznie powstał projekt na planie koła. Część prac była już wykonana – zabezpieczenie brzegów zbiornika wodnego faszyną, pomosty drewniane, nasadzenia roślinne

W trakcie warsztatów uczniowie zobaczyli etap rozkładania siatki na krety i rozwijania trawnika z rolki, poznali szczegółowo etap rozmowy z klientem, projektowania, kosztorysowania prac jak i niestandardowych rozwiązań zastosowanych w tym ogrodzie. Takie doświadczenie jest niezmiernie istotne dla osób, które w przyszłości chcą zajmować się profesjonalnie projektowaniem terenów zielonych, pobudza kreatywność, pomaga rozwijać pasję.

Dodatkową atrakcją jest fakt, że w ogrodzie właśnie ukończono zdjęcia do programu „Maja w Ogrodzie”.

Serdecznie dziękujemy firmie „Ogrody Jureccy” za zaproszenie i podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.


0 comments


Dodaj komentarz