Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Andrzejki z Biblioteką

grudzień 4, 2017 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.

Choć za oknem śnieg i plucha nie przeszkodziło to uczniom CKZiU nr 1 w świętowaniu Andrzejek. Od rana można było wylosować sobie wróżbę na nadchodzący rok. Wybrane uczennice i uczniowie klas IH i IA chodzili po klasach, rozdawali wróżby i zachęcali do odwiedzin czytelni biblioteki. Na długiej przerwie można było spróbować lania wosku i puścić wodze fantazji przy próbie odczytania znaków, dostarczyły to wiele śmiechu i radości.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać. Odwiedzający w tym dniu bibliotekę szkolną mogli zobaczyć na gazetce portrety sławnych Andrzejów, specjalnie też przygotowano wystawkę książek autora o imieniu Andrzej jak i z bohaterem literackim o tym właśnie imieniu.

Pamiętajcie, że zawsze warto odwiedzać bibliotekę szkolną, nie tylko w Andrzejki:)


0 comments


Dodaj komentarz