CKZiU nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Absolwenci „Budowlanki-Gastronomika” odebrali świadectwa

Maj 1, 2021 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Coś się kończy i coś się zaczyna – nowa perspektywa absolwentów CKZiU nr 1 w Raciborzu.

Zakończenie nauki klas maturalnych to szczególny moment w kalendarzu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  nr 1 w Raciborzu. Każdego roku wraz z nadejściem wiosny mury szkoły opuszczają kolejne roczniki techników agrobiznesu, analityków, architektury krajobrazu, budownictwa, hotelarstwa, geodezji i techników żywienia oraz słuchacze Liceum Ogólnokształcącego nr 1 dla Dorosłych.

Za nimi lata nauki, egzaminy z kwalifikacji, praktyki zawodowe oraz zagraniczne staże dzięki którym mają duże szanse na zatrudnienie na lokalnym, krajowym czy międzynarodowym rynku pracy. Przed nimi matura, która otworzy im możliwość dalszej edukacji.  Wielu uczniów będzie kontynuowało naukę na uczelniach wyższych, inni założą własne firmy jeszcze inni zasilą szeregi fachowców –  tak zawsze potrzebnych.

30 kwietnia w CKZiU nr 1 w Raciborzu uczniowie w pełnym reżimie sanitarnym odebrali z rąk dyrektora Centrum – Jacka Kąska świadectwa ukończenia szkoły i symboliczne prezenty na pożegnanie od swoich młodszych  koleżanek i kolegów.  Najlepsi z tegorocznych absolwentów za świadectwa z wyróżnieniem, pracę na rzecz szkoły otrzymali również listy gratulacyjne i nagrody książkowe, które wręczyli członkowie Zarządu Rady Rodziców – Aleksander Zagdański i Roman Skorupa. Były też symboliczne statuetki dla szczególnie wyróżniających się uczniów – Grzegorza Nowaka oraz Łukasza Sbeczki.

Pozdrawiamy i życzymy sukcesów Absolwentom. Składamy też życzenia wytrwałości w pracy opiekunom klas: Iwonie Kogut, Aleksandrze Kalisz, Irenie Gotzmann oraz Franciszkowi Sztuce.

Galeria przygotowana przez Dariusza Kaptura.

Galeria przygotowana przez Piotra Piechaczka.


0 comments


Dodaj komentarz