Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

60 lat po maturze – Ciekawostka Absolwentów z 1959

lipiec 18, 2019 Aktualności, Wyróżniona No Comments

Otrzymałem ciekawy i bardzo wzruszający list, którego autorem jest Pan Henryk Czyż – absolwent Technikum Budowlanego w Raciborzu z roku 1959. Mając na uwadze wyrażoną zgodę na umieszczenie zdarzenia w Kronice Szkolnej, po rozmowie z Panem Henrykiem, postanowiłem podzielić się z czytelnikami tym niesamowitym wydarzeniem (tekst listu poniżej).
Pozdrawiam Wszystkich Absolwentów Budowlanki i Gastronomika.

Z wyrazami szacunku
Jacek Kąsek
Dyrektor CKZiU nr 1 w Raciborzu

Treść listu:

„CIEKAWOSTKA

Przesyłam jako ciekawostkę zdjęcia ze spotkania absolwentów Technikum Budowlanego w Raciborzu z roku 1959. Nieczęsto się zdarza, że po 60-ciu latach, koledzy szkolni potrafią się spotkać i z humorem wspominać stare lata, oraz z szacunkiem wspominać swoich nauczycieli.

W załączeniu przesyłam program spotkania, oraz zdjęcie uczestników z opisem na odwrocie. Informuję również, że trzech absolwentów uwidocznionych na zdjęciu ukończyło studia wyższe z zakresu budownictwa, a czwarty jest profesorem Politechniki Śląskiej. Zaznaczam, że dwunastu absolwentów nie mogło uczestniczyć w spotkaniu z uwagi na stan zdrowia, którzy obecnie mieszkają w Gdańsku, Toruniu, Zamościu, Niemczech, i w powiatach Rybnik, Cieszyn.

Nadal utrzymujemy kontakt telefoniczny, co uważamy jako grupa szkolna za bezcenny dar.

Jeśli powyższy fakt, obecna Dyrekcja Szkoły uzna jako ciekawy, nie wnosimy zastrzeżeń, żeby wpisać fakt w kronice ukochanej szkoły.”

Pan Henryk w zaproszeniu na spotkanie napisał:

„Kochane Koleżanki i Koledzy
60 LAT po maturze to bez wątpienia rzadkość w spotkaniach absolwentów szkół średnich, budzi podziw wśród znanych kolegów innych szkół z tego samego rocznika. USZANUJMY TEN FAKT. Mam nadzieję, że swoją obecnością na spotkaniu potwierdzimy naszą siłę i jedność.”

 Szanowni Państwo!

Obiecuję, że w październiku 2020 roku zorganizujemy 75-lecie istnienia Szkoły.

Z uwagi, że Budowlanka i Gastronomik (były Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych oraz Zespół Szkół Zawodowych) są połączone w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, Święto będzie dedykowane dla wszystkich absolwentów, byłych i obecnych pracowników tych szkół oraz naszych uczniów.

Już we wrześniu opublikujemy więcej informacji na temat tego historycznego wydarzenia.

Z wyrazami szacunku
Jacek Kąsek
Dyrektor CKZiU nr 1 w Raciborzu


0 comments


Dodaj komentarz