Zmiana rozmiaru tekstu

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Nauczyciele Centrum gośćmi Śląskiego Kuratora Oświaty

październik 9, 2015 Aktualności, Wyróżniona Możliwość komentowania Nauczyciele Centrum gośćmi Śląskiego Kuratora Oświaty została wyłączona

Śląski Kurator Oświaty spotkał się z nauczycielami – opiekunami laureatów olimpiad przedmiotowych i turniejów zawodowych. Uroczystość została zorganizowana w auli im.Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego.

Kurator Stanisław Faber podziękował nauczycielom za pracą jaką wkładają w przygotowanie młodych ludzi do udziału w olimpiadach i turniejach. Na spotkanie zaproszonych zostało 89 nauczycieli z całego województwa, którzy w ostatnich latach przygotowali największą grupę młodzieży, w tym: 36 nauczycieli – opiekunów laureatów olimpiad przedmiotowych i 53 nauczycieli – opiekunów laureatów turniejów zawodowych.

Z naszego Centrum zaproszono aż pięciu nauczycieli: Joannę Deptę-Ładak, Krystynę Parmę, Danutę Pawlas-Lokaj, Andrzeja Kuca i Piotra Parysa, którzy od wielu lat przygotowują uczniów do olimpiad i turniejów zawodowych.

Olimpiady przedmiotowe i turnieje zawodowe to konkursy dotyczące wybranej dziedziny wiedzy. Kierowane są głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Patronat nad olimpiadami obejmują towarzystwa naukowe, artystyczne lub uczelnie wyższe. W roku szkolnym 2014/2015 w województwie śląskim 32 uczniów zdobyło tytuł laureata olimpiady przedmiotowej, a 102 uczniów zostało finalistami. W turniejach zawodowych tytuł laureata zdobyło 49 osób.

prac_kurator


0 comments

Comments are closed.