Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy

listopad 12, 2015 Aktualności, Wyróżniona Możliwość komentowania Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy została wyłączona

Tegoroczny Turniej Mikołajkowy Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców jest już jego 15 edycją. W tym roku, po raz pierwszy, będziemy gościć drużynę męską, z zaprzyjaźnionej z Centrum szkoły z Opawy.  Turniej będzie zatem międzynarodowy.


Pierwsze zawody zorganizowane przez Zespół Szkół Ekonomicznych dla uczniów raciborskich szkół ponadgimnazjalnych odbyły się w 2001 roku.
Od samego początku honorowy patronat nad turniejem objął Starosta Raciborski, który jest też fundatorem cennych nagród dla zwycięskich drużyn.
Każda edycja turnieju kończy się wybraniem tzw. drużyny marzeń, składającej się z najlepszych zawodników: zagrywającego, przyjmującego, atakującego, rozgrywającego, mistera zawodów oraz MVP turnieju (najlepszego zawodnika). Nagrodę specjalną otrzymają też  najlepsi kibice dopingujący swoją drużynę, a dla wszystkich uczestników organizator zapewnia słodki poczęstunek.
Z roku na rok turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży raciborskich szkół, dlatego mamy nadzieję, że i w tym roku frekwencja dopisze.

Jolanta Hyjek


0 comments

Comments are closed.