Zmiana rozmiaru czcionki

A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

CKZiU nr 1 w Raciborzu wspiera Szlachetną Paczkę

grudzień 13, 2015 Aktualności, Wyróżniona Możliwość komentowania CKZiU nr 1 w Raciborzu wspiera Szlachetną Paczkę została wyłączona

Już po raz trzeci z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie i nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Raciborzu włączyli się w Akcję Szlachetna Paczka.

Dokładnie 17 kartonów wypełnionych najpotrzebniejszymi artykułami trafiło w sobotę, 12 grudnia, do magazynu Szlachetnej Paczki 2015, a stamtąd już wprost do wybranej raciborskiej rodziny.

W paczkach znalazły się zarówno artykuły spożywcze, środki czystości, pomoce szkolne, ubrania, koce jak również prezenty, o których marzyła rodzina oraz nowe łóżka i węgiel. W tym roku szkoła wsparła mamę samotnie wychowującą dwóch synów.

Od początku akcję koordynowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego wraz z pedagogami. Zdecydowaliśmy, by i w tym roku przyłączyć się do Szlachetnej Paczki by pomóc jednej z rodzin. Szybko rozesłaliśmy informację o potrzebach rodziny, a uczniowie i nauczyciele przynosili potrzebne produkty, zbierali pieniądze, za które kupiliśmy odzież, buty, łóżka i tonę węgla.

Dwa lata temu do akcji przystąpiła jedna klasa z Budowlanki w Raciborzu, w zeszłym roku była już cała szkoła, a w tym roku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1. Akcję Szlachetna Paczka wpisujemy w tradycję naszej szkoły, bo pomagać jest fajnie!

Wioletta Pazderyn


0 comments

Comments are closed.