Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu

Aktualności

5. miejsce siatkarzy Galińskiego

maj 7, 2016 Aktualności, Wyróżniona No Comments

7 maja, w Arenie Rafako w Raciborzu, odbywają się finałowe rozgrywki XIX sezonu Halowej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn pod patronatem starosty raciborskiego. Drużyna CKZiU nr 1 pod wodzą trenera Witolda Galińskiego grała o 5 miejsce w lidze z drużyną JP Telebim 13.

Dla naszej drużyny, mecz układał się pomyślnie. Wygrali dwa pierwsze sety (27:25, 25:21). Kolejne dwa sety należały jednak do rywali (23:25, 28:30). O zwycięstwie zadecydował tie-break, w którym nasza drużyna okazała się lepsza (15:12). Wynikiem 3:2 zagwarantowaliśmy sobie dobrą, piątą pozycje sezonu.
Gratulujemy trenerowi i zawodnikom.

Podsumowanie sezonu w Raciborskiej Lidze Piłki Siatkowej.

Po raz pierwszy dzięki sponsorowi mogliśmy zagrać o ligowe punkty. Sponsor zapewnił nam wpisowe do rozgrywek oraz zakupił komplet strojów sportowych. Chłopcy odwzajemnili się dobrą grą, walecznością w każdym spotkaniu. W rudzie zasadniczej na piętnaście meczy drużyna wygrała osiem, pokonując między innymi zeszłorocznych zwycięzców drużynę AiR Team.
W kolejnym etapie o miejsca 5-8 rywalizowaliśmy z drużyną Złotnika, gdzie zwyciężyliśmy w meczach 2:1, co dało nam możliwość gry o piątą lokatę.
W dniu 7 maja na hali Arena Rafako w ostatnim  meczu tegorocznej RLPS rywalizowaliśmy z zespołem JP Telebim 13. Mecz po zaciętej walce zakończył się zwycięstwem 3:2 i to nasza drużyna zajęła ostatecznie piąte miejsce, które należy uznać za duży sukces. Najwierniejszym kibicem był dyrektor szkoły Jacek Kąsek oraz Adrian Perszel, którzy dopingiem, oklaskami wspierali zespół.
Wyróżnienia doczekał się za swoją dobrą grę Mikołaj Zawada, który został wybrany najlepszym zawodnikiem naszej drużyny oraz najlepszym zawodnikiem ligi na pozycji atakującego. Drużynę prowadził nauczyciel i trener Witold Galiński.

Skład drużyny w sezonie 2015/16: Krzanicki Kamil – kapitan, Swaczyna Patryk, Nadskakulski Daniel, Smuda Patryk, Skaba Adrian, Tomasz Zieja, Zawada Mikołaj, Polowczyk Marcin, Rzeszowski Piotr, Świątek Sebastian.